Uzsklanda Skandinavija 03

Gyvūnų vežimas

   Keleivis, vykdamas autobusu reguliaraus susisiekimo maršrutu, užsakomuoju ar specialiuoju reisu, turi teisę nemokamai vežti vieną gyvūną specialioje taroje – specialiame narve gyvūnui transportuoti.

Narvas kateiNarvas suniui 2

   Kaip speciali tara gali būti naudojama ir dėžutė, krepšys, kuprinė ar kitokia talpa, iš kurios gyvūnas negalėtų ištrūkti į saloną ir kurioje būdamas negalėtų sukelti žalos kitų keleivių sveikatai, gyvybei, nuosavybei ir ramybei.
   Autobuse vežami gyvūnai turi būti švarūs, neskleisti nemalonaus kvapo, nekelti triukšmo. Gyvūno savininkas turi užtikrinti, kad vežant gyvūną nebūtų suterštas autobuso salonas ar bagažinės – turi būti  naudojama tinkama tara gyvūnams ir kitos reikalingos priemonės (užtiesalai ir pan.).
   Transporto priemonės salone kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis gyvūną taroje, kurios matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurios bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm.
   Transporto priemonės bagažinėje kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis gyvūną taroje, kurios matmenys ne didesni kaip 100 x 50 x 30 cm arba kurios bendra dydžių suma ne didesnė kaip 180 cm. Antrą arba didesnę negu šie matmenys tarą su gyvūnu keleivis gali vežti tik tada, jei, baigus keleivių įsodinimą, bagažinėje lieka laisvų vietų. Gyvūną su tara į transporto priemonės bagažinę priima ir paskirties punkte išduoda autobuso vairuotojas ar kitas autobuso ekipažo narys.
   Aklasis turi teisę važiuoti keleivinėmis kelių transporto priemonėmis su šunimi vedliu tik turėdamas dokumentus, kuriuose nurodoma šuns sveikatos būklė ir skiepų žymos. Šuo vedlys vežamas nemokamai ir neturi užimti sėdimos vietos. Tokiu atveju reikalavimas vežti gyvūnus taroje netaikomas.